חיפוש

צלילה חופשית במים קרים

צלילה חופשית במים קרים יכולה להיות חוויה מאוד מאתגרת ועוצרת נשימה (תרתי משמע) הכנו לכם מדריך מפורט עם 3 יעדים בעולם שאתם חייבים לבקר.

צלילה חופשית באילת היא ספורט מאתגר כמו שהוא, לא משנה להוסיף טמפרטורות מתחת לאפס ומים קפואים לתערובת. לכן, רובם רואים בצלילה חופשית במים קרים רעיון מטורף, השמור רק לנועזים ביותר. עם זאת, בנוסף לבדיקת גבולות הכוח הפנימי של האדם, צלילה חופשית במים קרים מציעה הצצה לכמה מאתרי הצלילה המרתקים בעולם.

אז בואו נסתכל על כמה יעדי צלילה חופשית במים קרים שעשויים לשכנע אתכם לנסות את הפעילות.

D/S Guvernøren, האי אנטרפרייז

צלילה באנטארקטיקה היא חוויה ייחודית באמת. אור השמש, המשקף מתצורות קרח מסיביות וחודר אל פני האוקיינוס, יוצר מחזה משתנה ללא הרף של צבעים, בעוד ששפע של קריל במים מושך הרבה חיים ימיים. אתה יכול לצפות למפגשים קרובים עם כלבי ים, פינגווינים ואפילו לווייתנים. אבל גם זה לא כל מה שיש לאנטרקטיקה להציע.

מכיוון שהאזור היה הבמה להרג ועיבוד מאסיבי של לווייתנים רק לפני מאה שנים, ניתן להיתקל בשרידים היסטוריים שונים. אחד מהם הוא הריסתה של אוניית מפעל צייד לווייתנים נורבגית ישנה D/S Guvernøren. ממוקם בנמל Foyn, מחוץ לאי אנטרפרייז, ההריסה היא מקום נהדר לצלילה. כשמתקרבים למפרץ המוגן, בו שוכן הכלי, תבחינו מיד במבנה הגדול והשבור שבולט על רקע הקרח הלבן והשלג. זה הירכתיים של הספינה. מתנשא גבוה מעל פני השטח, הוא הפך למקום מנוחה מועדף עבור זרנים אנטארקטיים.

שאר הספינה באורך 433 רגל (132 מ') נמתחת עד לעומק של 55 רגל (17 מ'). כשהם חוקרים את ההריסה, צוללנים יכולים להבחין בקלות בהרבה פיסות של היסטוריה מייבבת שהשתמרו היטב, כולל הכיריים להפחתת שלפוחית ​​הלווייתנים לנפט, חביות, קפסנים, חוטים, אשנבים ואפילו ראש הצמר המוזר. על ומסביב להריסה תוכלו לראות אלמוגים רכים צהובים, אצות ורודות, אצות אדום וכלניות כתומות.

שפיצברגן, נורבגיה

יעד מרוחק ויפה נוסף הוא שפיצברגן, האי הגדול והיחיד המאוכלס באופן קבוע בארכיפלג סבאלברד בצפון נורבגיה. הוא מהווה את החלק המערבי ביותר של הארכיפלג, הוא גובל באוקיינוס ​​הארקטי, בים הנורבגי ובים גרינלנד. צלילה בסביבת שפיצברגן היא הטובה ביותר עם אחד מהלוחים הרבים שמבקרים באי. הטיול לאורך גדות פיורדים עמוקים וערוצים צרים מהפנט באמת. הצפייה בחיות הבר סביב שפיצברגן מצוינת עם שועלים ארקטיים, כלבי ים מזוקנים, וולרוס, לווייתני בלוגה, והמפגש האולטימטיבי של חיות הבר – דוב הקוטב האדיר.

מתחת למים, תוכלו לשחות לאורך קירות קרח ולשמוע את קולם של גלי קרח זזים ופצפוצים. שפיצברגן הייתה גם מקום מוצלח מאוד לצלילה עם כלבי ים. חיים ימיים אחרים שאתה עלול להיתקל בהם כוללים חלזונות ים, סרטנים, פרפרי ים, דגים ארקטיים שונים, זנבות סוס שיחיים, מדוזות, קיפודי ים וכוכבי ים.

הקיץ הוא בדרך כלל הזמן הטוב ביותר לצאת להפלגות משלחת לשפיצברגן. הקרח נמס מספיק כדי לסירות לחצות את המים, הטמפרטורות חמות יותר, אם כי עדיין קרות, והראות מתחת למים טובה. מאי עד יולי מציע צלילה טובה לקוטב.

אגם Päijänne, פינלנד

אם תרצו לחוות צלילה חופשית במים קרים לצד צוללנים אחרים מכל העולם, פנו לאגם Päijänne בפינלנד, שם מתקיים אירוע הצלילה הקרח השנתי Päijänne on the Rocks.

אגם Päijänne הוא האגם השני בגודלו בפינלנד. אורכו 120 ק"מ, יש בו 1886 איים וווילות רבות לצד האגם, עם סאונות וקמינים נעימים להרפיה לאחר הצלילה. המים באגם ניתנים לשתייה, והשלווה מתחת לקרח פשוט מדהימה.

השנה, אירוע Päijänne on the Rocks יתקיים ב-23 במרץ. הוא פתוח לכל צוללים חופשיים מוסמכים. כדי לקבל מידע נוסף או להירשם לאירוע, בקר בכתובת http://www.paijanneontherocks.com/

אם תבחרו לנסות צלילה חופשית במים קרים, ודאו שאתם מוכנים לחלוטין למה שהגוף שלכם יפגוש במהלך הצלילה וגם אחריה. כך תישארו בטוחים ותזכו לחוות את המיטב ממה שיש לצלילה חופשית במים קרים להציע.

מעבר לתוכן שאהבתי
רוצים לצלול איתנו? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הטופס
עוד מהבלוג