חיפוש

6 יתרונות של פעילויות לבניית צוות במקום העבודה

ימי גיבוש לעובדים בים

בניית צוות יעילה פירושה עובדים יותר מעורבים, וזה טוב לתרבות החברה, ובסופו של דבר מחזק את השורה התחתונה. זה יכול להיות גם מרגש ומהנה אם אתה עושה את זה עם קצת פיצה. ישנם סוגים רבים ושונים של פעילויות לבניית צוות: בחוץ ובפנים, תחרותיות או שיתופיות. בואו נסתכל על כמה יתרונות של פעילויות ומשחקים לבניית צוות במקום העבודה:

1 הרבה כיף!

פעילויות ומשחקים לבניית צוות מאפשרים לצוותים להתאחד כדי ליהנות בעבודה! יצירת סביבה מהנה בין עמיתים לעבודה יכולה לעזור בכל כך הרבה דרכים – מהפחתת תחלופת העובדים וימי המחלה ועד להגדלת הפרודוקטיביות, ובתמורה, הרווחים.

עובדים מאושרים הם אלה שהסבירות הגבוהה ביותר להיות חדשניים ויעילים. הרבה מזה מתחיל בהפיכת העבודה למקום מהנה להיות בו. אנחנו לא דוגלים בכך שתהפוך את המשרד שלך לזירת ספורט. אנחנו צריכים להגיע לאיזון נכון ולוודא שנבנה תוך זמן מה לפעילויות ומשחקים מהנים שלא מסיחים את הדעת מהעסקים המרכזיים.

2 בונה אמון

ימי גיבוש לעובדים יכולים למלא תפקיד עצום בסיוע לעובדים להכיר אחד את השני טוב יותר. הם יכולים ללמוד אחד מהשני, לבצע משימה מהר יותר ללא כל היסוס ולפתח אמון.

עבודת צוות דורשת הרבה אמון ומשחקי בניית צוות בונים אמון במהירות. אף חבר צוות לא יכול לנצח במשחק קבוצתי לבד, אז עמיתיך לעבודה באים להסתמך על העזרה והמומחיות של חברי הצוות. כאשר העובדים יכולים לסמוך זה על זה ולסמוך זה על זה, הם פועלים בתחושת חופש, מה שמוביל לתוצאות טובות יותר.

3 מגביר את רמת הביטחון

השתתפות בתרגילי בניית צוות במצב נוח ולא מאיים תעזור לפתח אמון בעצמך וביכולות של עמיתך.

פעילויות גיבוש צוות מפרקות את המונוטוניות של שבוע העבודה על ידי הוספת פעילויות מהנות מעת לעת. תן להם להיטען מחדש כדי שיוכלו לחזור לעבודה רעננים ובטוחים בעצמם.

4 משפר את המורל

כאשר עובדים משתתפים במשחקי בניית צוות שונים, הם מרגישים חיזוק במורל שלהם. זה קורה משתי סיבות:

הם לוקחים על עצמם משהו חדש שמרגש אותם ושובר את המונוטוניות. הצוותים שלך מרגישים שאתה דואג להם כארגון.

אתגרי הצוות נותנים לעובדים תחושת סולידריות ומגבירים את המסוגלות העצמית שלהם. תחושת הסולידריות הזו גורמת לצוות שלכם להרגיש מושקע יותר אחד בשני ובעבודתם. עלייה במורל תוביל להגברת האמון במאמציו ובשאר חברי הצוות במקום העבודה.

5 מגביר את הפרודוקטיביות

עבודה עם חברי הצוות שלך ללא הפסקה מובילה לשחיקה. כפי שמגדיר זאת ארגון הבריאות העולמי (WHO), שחיקה היא "תסמונת המומשכת כנובעת מלחץ כרוני במקום העבודה שלא טופלה בהצלחה".

הקצאת זמן לבניית צוות משחררת מתח וממריץ מחדש את הצוות שלך, מה שמגביר את הפרודוקטיביות והמוטיבציה בעבודה.

6 תקשורת טובה יותר

זכרו שהצלחתו של ארגון תלויה ביכולתו של הצוות לרכז את דעתם ולתת כמיטב יכולתם לפתור בעיה. פעילויות רבות של בניית צוות מאפשרות לעובדים להתאמן בתקשורת תוך מתן הזדמנויות לקבוצה שלך להתרועע מחוץ לעבודה. משחקי בניית צוות לרוב שוברים את הקרח ועוזרים לחברים להיפתח זה לזה. על פי מחקר, יצירת קשרים חברתיים בין חברי הצוות משפרת את דפוסי התקשורת ביותר מ-50%.

מעבר לתוכן שאהבתי
רוצים לצלול איתנו? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הטופס
עוד מהבלוג