חיפוש

7 מקומות לצלול בפורטוגל

מקומות לצלול בפורטוגל

פורטוגל אינה מוזכרת לעתים קרובות כאשר מדברים על צלילה. עם זאת, המדינה מציעה כמה אתרי צלילה יוצאי דופן. רבים מחשיבים אותה כאחת מהצלילות הטובות ביותר באוקיינוס ​​האטלנטי. מקו החוף היבשתי ועד האיים הנידחים, לפורטוגל יש יותר מהזדמנות צלילה אחת שתיהנו ממנה!

בעמוד זה תמצאו מידע מפורט יותר על צלילה בפורטוגל.

סקירת הצלילה הטובה ביותר בפורטוגל

צלילה בפורטוגל מגוונת מאוד. ואכן, צלילה בחוף האוקיינוס ​​האטלנטי בצפון פורטוגל שונה בתכלית מצלילה באוקיינוס ​​האטלנטי באיים האזוריים. להלן ארבעת האזורים לצלול בפורטוגל:

המיקום המרוחק והמים הממוזגים מונעים מהאזורים לדרג גבוה ברשימת יעדי הצלילה הטובים ביותר. או שאולי מדובר בקונספירציה בין צוללנים שצוללים שם כדי לשמור את זה בסוד! הצלילה באיים האזוריים מצוינת. ראות החוף נעה בין 15 רגל ל-120 רגל (5 מ' עד 40 מ') בעוד מהחוף היא ראות עקבית של 105 רגל (35 מ'). המים העמוקים המקיפים את האיים הם ביתם של מינים רבים וגדולים המגיעים לרדודים כדי להאכיל. מיקום נהדר לצלול עם כרישים.

הארכיפלג מדיירה, הנקרא פנינת האוקיינוס ​​האטלנטי, נמצא במרחק של כ-700 קילומטרים מהחוף האפריקאי, כ-90 דקות טיסה מליסבון. מבין שמונת האיים, רק מדיירה ופורטו סנטו מיושבים. למעשה, האיים האחרים הם שמורות טבע. במדיירה אקלים מתון בכל ימות השנה, טמפרטורות מים של 18 עד 23 מעלות צלזיוס וראות בממוצע 25 מטר.

אם טיסה לאחד מהאיים לא מתאימה לתוכניות שלך, אז טיול לחוף אלגרבה עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר! ממוקם בקצה הדרומי של פורטוגל, אזור אלגרבה מציע צלילה מבודדת יותר, אך עדיין באוקיינוס ​​האטלנטי. לפיכך, יהיו פחות זרמים ונחשולים. הראות היא מ-5 מטר עד 15 מטר וטמפרטורת המים בקיץ יכולה לנוע בין 14C ל-23C, מעט קריר יותר בחורף.

אם תמצאו את עצמכם בליסבון, אולי תופתעו לראות שיש מגוון טוב של אתרי צלילה סביב חופי העיר ובקרבת מקום. ממש דרומית לעיר נמצאת Sesimbra. ססימברה נמצאת במפרץ מוגן והיא ביתם של הפארק הלאומי אראבידה, קאבו אספיצ'ל והפארק הימי לואיז סלדנהה. בנוסף, יש את Fonte de Telha, השוכן ישירות על האוקיינוס ​​האטלנטי, ליד ליסבון. שני האזורים מציעים צלילה לאורך כל השנה.

אחרון חביב הוא ארכיפלג ברלנגאס, ממש ליד עיירת הגלישה הקטנה פניצ'ה. המים צלולים מאוד, מושלמים לשנורקלינג וצלילה! אפשר להזמין טיול צלילה, או טיול שנורקלינג בפניצ'ה ולצאת לארכיפלג ליום אחד. בנוסף, הקפידו לחסוך יום כדי לבקר גם באיים ברגל… הנופים מדהימים כפי שניתן לראות בתמונה למטה!

איך לצלול בפורטוגל?

פורטוגל היא יעד צלילה יבשתי. בליסבון ובאזור אלגרבה יש מרכזי צלילה עצמאיים וחלקם פתוחים רק בקיץ. בעוד באיים, תמצאו כמה אתרי נופש עם פעולות צלילה משולבות.

הזמן הטוב ביותר לצלול בפורטוגל

הזמן הטוב ביותר לצלול בפורטוגל הוא מאוד סובייקטיבי. אם יש לכם תקציב מוגבל, אז הזמן הטוב ביותר לבקר במדיירה והאזורים הוא בחודשי החורף. אולי תגלו שאתר צלילה או שניים אינם זמינים בגלל מזג האוויר, אבל אחרים יהיו בסדר גמור.

למעשה, שני המיקומים הללו מצוינים לצלילה לאורך כל השנה. במדיירה יש אוכלוסיית לוויתנים גדולה, הנוכחת כל השנה אך מגיעה לשיא בחודשים מאי – יוני וספטמבר – נובמבר. לשם השוואה, האיים האזוריים רואים עלייה באוכלוסיית הלווייתנים בהמשך הקיץ.

ארכיפלג ברלנגאס ואזור אלגרבה הם בעיקר יעדי קיץ. עם זאת, אתה עדיין יכול לצלול מחוץ לעונה. Sesimbra מוגנת, אז חוץ מהצורך בבגדים מגנים יותר היא גם נהדרת כל השנה.

קורסי צלילה

כל יעדי הצלילה של פורטוגל מציעים קורסי צלילה. מדיירה היא מקום נהדר ללמוד איך לצלול, וכך גם חוף אלגרבה! אם אתה מבקר באיים האזוריים ואינך צולל סחף או צולל עומק, שקול לקחת את הקורסים האלה כשאתה מבקר. באיים האזוריים יש כמה צלילות סחף נהדרות ויש מספר אתרי צלילה עמוקים שהם ראש ההרים התת מימיים.

תנאי צלילה

בעוד שתנאי הצלילה בפורטוגל משתנים בין יעדים, אפשר לצלול כל השנה. ראשית, טמפרטורות המים סביב ליסבון הן בין 18 מעלות צלזיוס ל-20 מעלות צלזיוס מיוני עד אוקטובר, ויורדות ל-15 מעלות צלזיוס בפברואר ומרץ כאשר מתחיל להתחמם.

שנית, במדיירה יש אקלים מתון כל השנה עם טמפרטורות מים של 18 מעלות צלזיוס עד 23 מעלות צלזיוס. שלישית, באיים האזוריים אנו מסתכלים על 22°C עד 25°C באוגוסט ובסביבות 15°C עד 17°C במרץ. בעוד בחודשי החורף יש את הטמפרטורות הקרות ביותר והים יכול להיות סוער, זה הזמן הטוב ביותר לתצפיות לווייתנים באיים האזוריים.

לגבי אזור החוף של אלגרבה, טמפרטורת המים בקיץ יכולה לנוע בין 14°C ל-23°C, עם ראות טובה.

שנורקלינג בפורטוגל

יש הרבה אתרי שנורקלינג נהדרים בפורטוגל. ואכן, הן בססימברה והן בחוף אלגרבה, תוכלו ליהנות משנורקלינג נהדר מהחופים. בנוסף, השמורות הימיות במדיירה הן גם שנורקלינג נהדר.

כשאתם עולים על חופי פורטוגל, אם אתם עוצרים ליד פניצ'ה כדי לתפוס כמה גלים, הקפידו לבקר בברלנגאס! ואכן, בארכיפלג ברלנגאס הקטן יש מים צלולים ומציע אפשרויות שנורקלינג מדהימות.

דגים ואלמוגים

בפורטוגל יש את החיים הימיים שאולי לא תשייכו תחילה עם האוקיינוס ​​האטלנטי. צבי עור נמצאים לעתים קרובות על חוף היבשת. למעשה, לצבים הללו יש נתיב נדידה שמביא אותם לחוף פורטוגל.

בנוסף, במדיירה יש למעלה מ-20 מינים של דולפינים ולווייתנים. אכן, תוכל לפגוש אותם במהלך רוב השנה, עם סיכויים גבוהים יותר בחודשים מאי – יוני ושוב בספטמבר – נובמבר.

בטיחות צלילה

אם אתם מתכננים טיול צלילה קרוב או נוסעים לפורטוגל, זה רעיון ממש טוב להשקיע בביטוח נסיעות לצלילה, כי לעולם אין לדעת מה יכול לקרות ומתי תזדקקו לכך (כי תאונות קורות!). אני ממליץ על ביטוח צלילה זה מכיוון שהם מציעים כיסוי עולמי ומתמקדים במתן שירות לצוללנים ביטוח איכותי וסיוע רפואי.

יעדי הצלילה הייחודיים של פורטוגל ראויים לזמנכם. כמה צלילות ערב ישתלבו ממש בנסיעת עסקים לליסבון. חובבי יונקים ימיים צריכים בבירור לבקר במדיירה. האיים האזוריים מצטיינים. אם אתם באירופה אז אזור אלגרבה הוא נהדר לחופשת מיני צלילה בכל עת של השנה. נסה את כולם!

מעבר לתוכן שאהבתי
רוצים לצלול איתנו? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הטופס
עוד מהבלוג