חיפוש

9 היתרונות של אימון נשימה (apnea)

אימון נשימה (apnea)

היתרונות הרבים של אימון נשימה הם הפחתת מתח ולחץ דם, חיזוק שרירי הבטן והמעיים וכמובן עצירת הנשימה כמו לווייתן כחול.

סשן הכדורגל של אתמול העניק השראה לפוסט הזה מכיוון שאני מחשיב את עצמי כשיר למדי. כמה סיבובים במגרש שינו את המחשבה הזו מיד כשהרגשתי שיש לי לחץ בתוך החזה שלי כמו יד שלוחצת את הריאות שלי. זה למעשה לא היה סימן לחוסר כושר, אלא חוסר שליטה בנשימה, מה שבתורו גרם לי לתפוס את הראש.

בסופו של דבר, נאלצתי לעצור ולהסדיר את הנשימה. זה אפשרי בספורט כמו כדורגל אבל בשחיה, אתה לא יכול לבקש מהאוקיינוס ​​לתת לך הפסקה של כמה דקות כדי להסדיר את הנשימה שלך!

מה היתרונות של עצירת נשימה (apnea)?

1) להיות בעל קיבולת ריאות של לוויתן

משפר את כוחם של השרירים המעורבים בלקיחת נשימה. קיבולת ריאות מוגברת תעזור מאוד ליכולות הפיזיות וליעילות של לקיחת נשימה. זה יאפשר ספיגה וסילוק טוב יותר של גז. אתה יכול רק לדמיין את היתרונות של זה במהלך סשן מוצק בגלישה.

2) מגביר את כוח הלב שלך

הגברת כוח אירובי מגביר את היכולת לנשום טוב יותר, במיוחד תחת לחץ (כמו גל 6 רגל). לשריר הסרעפת יש חשיבות עליונה כדי לשמור על רמת ביצועים גבוהה, בתוך ומחוץ לאוקיינוס.
אימון נשימה יכול לשנות את עובי הדיאפרגמה. זה אומר שתהיה לך יכולת טובה יותר לשלוט בנשימה כאשר אתה תחת לחץ כלשהו.

3) ביצוע טוב יותר, התאושש מהר יותר!

אימוני נשימה שמים דגש רב על שליטה בנשימה ויש לכך השפעה של יצירת דופק יציב. שליטה בנשימה ובקצב הלב מאפשרת שליטה על מערכת העצבים ומרכז הרגשות של המוח. זה ממזער בזבוז אנרגיה כאשר הלחץ מוגבר. באמצעות נשימה מבוקרת ומיקוד מנטלי מודרך (אני אוהב להמציא סיפור בראש, כמו קניות מצרכים או להתלבש לעבודה.), אימון הנשימה מאפשר לגוף לחוות 'מצב ריפוי', ומפחית את הנשימה ל-1 -5 מחזורים לדקה עם נוחות מלאה. מצב זה ידוע כמצב פאראסימפתטי שהוא הכרחי להתאוששות עמוקה ולהרגשה מחודשת.

4) המשחק המנטלי

מלבד השינויים הפיזיים המתרחשים כדי לאפשר עצירת נשימה ממושכת, הכוח המנטלי והביטחון משתפרים בצורה דרמטית, וזו תכונה פנטסטית כאשר מתמודדים עם מחיקות גלישה, יריעות עצירות ותרחישים שרואים אותך נאבק על פני השטח.

זה גם ייתן לך את היתרון בספורט שבו יש צורך לעצור נשימה לסירוגין. התכוונתי לומר כמו אגרוף, אבל אתה אף פעם לא אמור לעצור את הנשימה שלך במהלך משחק אגרוף. (כנראה למה התעייפתי כל כך, מזל שזה לא בלוג אגרוף 🙂 )

אימון נשימה מפעיל רפלקס בתוך הגוף המכונה 'רפלקס הצלילה של היונקים'. זה יוצר שינוי פיזי שמפחית את צריכת החמצן באמצעות קצב לב מופחת. עם הזמן לאחר שהרפלקס הזה יופעל, תגלה שזה אחד הנכסים הטובים ביותר שלך להרחיב את הנשימה שלך בכל פעם שיתעורר הצורך.

5) הפחתת מתח

הדבר הראשון שיש לשנות בזמן לחץ הוא הנשימה, שכן היא יוצרת מספר חוסר איזון, בפרט, קצב הלב והבי-קצב הלב. תחת לחץ, דופק גבוה יותר מביא לפעילות גלי מוח גבוהה יותר. זה מפחית משמעותית תהליכים קוגניטיביים, שעלולים לגרום לחרדה וחשיבה לא ברורה, זיכרון לא יעיל, התנהגות משבשת וירידה הדרגתית באיזון ההורמונלי. B.E.T מלמד את הדרך ה'טבעית' היעילה ביותר להתמודד עם לחץ.

6) הגדל את הסף האנאירובי שלך

ביצועים אתלטיים נשלטים במידה רבה על ידי סף אנאירובי – כלומר היכולת לבצע ברמה גבוהה כאשר קצב הפעילות שלך עולה.

7) לטפל ברמות גבוהות יותר של פחמן דו חמצני

עלייה ברמות של פחמן דו חמצני רעיל בגוף נגרמות על ידי מאמץ פיזי ו/או מתח נפשי ולשניהם יש השפעה מיידית על הנשימה. זה יכול ליצור חומצה לקטית הצטברות בתוך השרירים וחומציות גבוהה יותר בתוך הדם. כדי לשפר את הסבילות שלנו לכך, רכיבי אימון הנשימה מעלים במהירות את רמות הפחמן הדו חמצני בפרקי זמן קצרים ובטוחים, מה שמבטיח שהגוף יכול להסתגל ותוצאות סובלנות גדולות יותר.

יכולת התמודדות עם לחץ בין אם פיזי או נפשי משתפרת מאוד. אימון נשימה ישפר את האופן שבו החמצן משתחרר מההמוגלובין כשהוא מועבר ברחבי הגוף ומקטין את הסיכוי להצטברות עודפת פחמן דו חמצני בתוך הרקמות, ויוצר סביבה חומצית שבה חמצן לא ייספג בדם בקלות.

8) הגדלת החמצן בגוף

מי שמתרגל מספיק, האימון יראה חבורה של תהליכים כימיים מטורפים משופרים, שיגדילו את כמות החמצן הזמינה לדם. קצת כמו EPO, סם הסמים שלנס ארמסטרונג לקח. (אבל בצורה טבעית ומומלצת).

9) הגבר את המערכת החיסונית שלך

אימון נשימה מגביר את החמצון של התאים וחיזוק המערכת החיסונית מאוד. היתרונות מגיעים באותו אופן שחיזוק השרירים מגיע מאימוני משקולות. לרגע התאים ייחלשו מהאימון אבל הם מסתגלים במהירות.

מחלות רבות הקשורות בדרכי הנשימה, וירוסים וחיידקים, אפילו סרטן כמו סרטן, לא שורדות בגוף מחומצן מאוד, כך שהרגישות שלך לאחיזה שלהם יכולה להיות מופחתת באופן דרמטי.

מעבר לתוכן שאהבתי
רוצים לצלול איתנו? לשיחת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הטופס
עוד מהבלוג